Aleksandra Krause

Aleksandra Krause o sobie:

Urodziłam się w Warszawie w 1981 roku. 

Jestem biologiem i mamą dwóch córek. Przez lata byłam zawodowo związana z państwową inspekcją higieny i dopiero życiowy przełom jakim była przeprowadzka na nadmorskie Kaszuby (w rodzinne strony męża) zaważyła o podjęciu pierwszych prób malarskich.

Od 2013 roku malowanie w technice olejnej stało się integralną częścią mojego życia.

Warsztat malarski zdobywałam w kaszubskiej pracowni Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck, prowadzonej przez Trójmiejską artystkę Urszulę Stachowiak.

Moje dotychczasowe wystawy indywidualne odbyły się m.in. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie (2015 "Fascynacje") czy na Zamku w Krokowej Fundacja EUROPEJSKIE SPOTKANIA Kaszubskie Centrum Kultury (2020 "Ptaki").

Brałam udział również  w ekspozycjach zbiorowych Puckich Salonów Artystycznych Towarzystwa Upiększania Miasta Pucka, wystawach zbiorowych grupy artystycznej ARTMANIA w Żelistrzewie, a także w wystawach online organizowanych przez WSP.

Tematyka, do której najczęściej sięgam to przyroda, pejzaże leśne, ptaki,  marynistyka. W moich pracach przewijają się również wątki muzyczne, głównie dlatego, że sama gram na fortepianie, a repertuar zwłaszcza muzyki filmowej nierzadko inspiruje mnie do tworzenia i malowania. Moje obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.