Iwonna Wleklińska

Jestem warszawianką.
Malarstwem interesowałam się odkąd pamiętam, próbując w nim swych sił, ale dopiero teraz mam czas by w pełni poświęcić się pasji tworzenia.
”Przygodę z pędzlem” rozpoczęłam w 2005 r. w pracowni artystki plastyczki Pani Wiesławy Łobos, by w kolejnych latach równocześnie pracować pod kierunkiem artysty plastyka Pana Krzysztofa Dzienkiewicza (DKŚ-Warszawa). Jednocześnie szkoliłam się w różnych technikach rysunku u mgr sztuki Pani Agnieszki Karasch w Designo-Fundacji Sztuk Wizualnych, a obecnie pod kierunkiem plastyczki Pani Zuzanny Łąpieś w Stacji Plastycznej.
Członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków jestem od 2010 roku.
Maluję różnymi technikami (też mieszanymi), lecz ulubionym moim medium są akryle i oleje. Bliscy mi są Impresjoniści. Kocham kolor, ekspresję, szczególnie w pejzażach i kwiatach, ale i portrety są ciekawym wyzwaniem. Zajmowałam się ceramiką i piszę wiersze.
Uczestniczyłam w 22 wystawach zbiorowych, a w roku 2009 miałam indywidualną wystawę pt. „Moje inspiracje – barwy ,kształty,przemyślenia”, na której zaprezentowałam oprócz obrazów, swoje wiersze i ceramikę.
Niektóre z obrazów są w prywatnych kolekcjach w Polsce oraz za granicą (Wlk.Brytania).