Jadwiga Grzelak

Urodziłam się w Toruniu,
z wykształcenia jestem litografem, rysownikiem i retuszerem.
Zawodowo zajmowałam się reprodukcją ilustracji do książek, projektowaniem medali, znaczków, ekslibrisów, itp. oraz kartografią – kreśląc mapy dla PAN i UMK w Toruniu.

W roku 1997 zostałam przyjęta do Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

Od 1964 r. wystawiałam swoje prace wykonane techniką akwarelową w BWA w Toruniu, Bydgoszczy, Ciechocinku, Gdańsku, Paryżu i Londynie.
Brałam udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez WSP, a także w wielu wystawach indywidualnych w klubach osiedlowych, domach kultury, w wystawach konkursowych,
w Muzeum Łowiectwa w Łazienkach (2 wystawy),
w Muzeum Wojska Polskiego (3 wystawy), gdzie zostałam wyróżniona medalem,
w Muzeum im. Staszica w PAN, na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie przekazałam obraz przedstawiający Fryderyka Chopina,
wystawach indywidualnych w Busku-Zdroju, a także w hotelach m.in. w hotelu Victoria, Forum, Sobieski, Europejski.

W 2006 r. brałam udział w warsztatach rzeźbiarskich organizowanych przez ART-Bem pod patronatem prof. Gustawa Zemły i Piotra Gawrona.

W związku z różnymi wystawami otrzymywałam wyróżnienia, dyplomy i medale.
W 2008 r. otrzymałam Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt pracy artystycznej i społecznej.
W roku 2013 otrzymałam odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
27 listopada 2018 roku za zasługi na rzecz Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków otrzymałam od Rady Warszawy Odznakę Honorową "Zasłużony dla Warszawy"
Namalowałam trzy obrazy - postacie świętych - do kaplicy kościoła Matki Boskiej Ostrobramskiej na Boernerowie.

Jako dar dla Archidiecezji Warszawskiej przekazałam duży obraz św. Józefa z Dzieciątkiem.

Dla powstałej pierwszej, a na świecie siódmej Misji Afrykańskiej w Borzęcinie Małym pod Warszawą z główną siedzibą w Lyonie namalowałam i ofiarowałam 14 obrazów Drogi Krzyżowej oraz obraz ołtarzowy"Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny".

W Warszawskim Stowarzyszeniu Plastyków działam społecznie, byłam członkiem Zarządu i przewodniczącą Komisji Kwalifikacyjnej, a z okazji różnych uroczystości - rocznic WSP, wystaw itp. zaprojektowałam znaczek, oraz związane z jubileuszami medale oraz dyplomy i zaproszenia, brałam udział w projektowaniu i opracowaniu certyfikatów.
Biorę czynny udział w aukcjach charytatywnych. Dziś w moim dorobku twórczym nie brakuje pejzaży, kwiatów, martwych natur. Moje prace zdobią kolekcje prywatne w Polsce i za granicą.