Marta Sienicka

Z wykształcenia jestem germanistką
Do Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków zostałam przyjęta w 2011r.
Różnych technik malarskich uczę się pod kierunkiem artystki plastyczki Aliny Stępniak. Zajmuję się głównie haftem. Moje prace prezentowane były na wystawach zbiorowych organizowanych przez WSP oraz Muzeum SGGW i na wystawach indywidualnych zorganizowanych przez :
Dom Sztuki na Ursynowie - 2008 r. Dom Pracy Twórczej i Muzeum Okręgowe w Sandomierzu- 2009 r. Cykl haftów " Z ogrodu '' został zakwalifikowany na 10 Ogólnopolską Wystawę Miniatury Tkackiej Łódz 2013 r. Haft pt " Razem'' będzie prezentowany na Międzynarodowym Triennale Miniatury Tkackiej 2013 r.

Opinie o moich pracach:
Prace Marty Sienickiej są pełnym liryzmu , nieco ilustracyjnym haftem malarskim urodzonej estetki, rozmalowanej w ulubionej gamie ugrów, brązów i szarości , zakochanej w rodzimym pejzażu i wspomnieniach z podróży. Prace artystki to zapis doznań i obserwacji czynionych przez kobietę obdarzoną ostrością widzenia , skłonnością do sublimowania refleksji i talentem. Artystka tworzy w swoich kompozycjach własny , rozpoznawalny styl . Składa się nań sposób operowania techniką tkania i właściwa jej sztuce szlachetność gamy barwnej.
Alina Stępniak
Marta Sienicka realizuje swoje marzenia na niewielkich skrawkach płótna, króre swym splotem wyznaczają dwa kierunki. Są to pion i poziom, to wątek i osnowa , a czasami te dwie linie falują i określają żywe krawędzie, jakby nierówno przycięte. Samo istnienie tego strukturalnego , pięknego i prostego splotu pociągnęło Martę do sięgnięcia po igłę z kolorowymi nićmi, by nimi zapełnić płaszczyznę - pejzażami, zwierzętami i kompozycjami kwietnymi. Przeciągając kolory igłą tworzy dynamiczne i statyczne struktury, układem nici ......... z gestem malarza interpretuje przedstawienie - w sposób dla siebie charakterystyczny, szczery i twórczy.
Franciszek Maśluszczak