Barbara Skąpska

 

Basia Skąpska - urodzona Krakowianka, przez przypadek Warszawianka. Z wykształcenia geograf-hydrolog. Maluję dla siebie, dla zaspokojenia wewnętrznej potrzeby obcowania ze sztuką, jako odskocznia od codziennej pracy, zajęć i krzątaniny. Potrzeba wzięcia do ręki pędzla tkwiła we mnie od wielu lat, aż do 2006 roku, gdy zjawiłam się w pracowni malarskiej prowadzonej przez Renatę Szymanowską w Bielańskim Ośrodku Kultury i tam zostałam do dnia dzisiejszego.

 

Moje indywidualnie wystawy to w 2012 roku w Prostkach i w Gołdapi, a w 2015 w Galerii Młynek w Warszawie, w Centrum Kultury Wilanów oraz na kilku wystawach zbiorowych w Bielańskim Domu Kultury i Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków, którego jestem członkiem.

 

Zainspirowana i wspierana przez rzeźbiarkę Grażynę Dobrowolską – Roman, wysłuchuje z pokorą Jej rad i wskazówek.

 

Maluje kwiaty, pejzaże i martwe natury. Czasami modelem jest zaobserwowany widok czy jego detal, a czasami fotografia lub dzieło wielkiego malarza. Maluję różnymi technikami. Raz jest to ulotny pastel, a czasem akryl lub olej.

 

Mam jeszcze energię, mam jeszcze w sobie pasję. Nie jestem Boznańską czy Stryjeńską. Nie mam dyplomu Akademii, ale maluję z serca. Chcę zachęcić innych do odkrywania i wyzwalania swoich pasji. Warsztat to jedno – dusza twórcy i pasja, to drugie. Nie wiem czy nie ważniejsze.